Monthly Archives Wrzesień 2014

Nepal – wyprawy w Himalaje – Marcin Mentel – POZNAŃ 13.09.2014

nepal

Pierwsze, otwierające sezon jesienny 2014, spotkanie Klub Podróżnik Poznań.

Nepal – wyprawy w Himalaje. Jak się do tego zabrać

Himalaje są świadkiem bardzo wielu zmian:
Bardzo szybko „cofających się” Himalajskich lodowców.
Groźby powodzi, wylania jezior polodowcowych na wysokościach powyżej 5000mnpm.
Komercjalizacji całego regionu: kafejki internetowe na 5180mnpm..
Władzą pieniądza w dolinach, gdzie stopień serdeczności uzależniony czasem jest od ilości $$ w kieszeni.
Jest także świadkiem wielokrotnego, beztroskiego podejścia nierozsądnych turystów do trekingów, szczytów. Kończąc się niejednokrotnie tragedią podróżujących bądź tragarzy, przewodników.
Posłuchamy i zobaczymy to wszystko z poziomu 5000 i 6000 m.n.p.m. w Himalajach, a ocenę pozostawimy Wam drodzy słuchacze.
Pokaz dotyczy 13 wypraw Marcina Mentela do Nepalu, poczynając od treku do Bazy pod Everestem, do zamieszkania i pracy z nepalską rodziną przez kilka miesięcy. Będzie to przekrój przez praktycznie wszystkie tereny górskie NEPALU. Prezentacja zawierać będzie praktyczne informacje jak zorganizować sobie wyjazd do Nepalu, czego sie wystrzegać, gdzie, co i za ile kupić.

Pierw...

Read More

Warsztaty Taniego Latania – POZNAŃ 13.09.2014

tanielatanie

Chciałbyś polecieć tanio na koniec świata? Np. 2000 zł do Australii, co Ty na to? Pokażemy Ci jak to zrobić i podamy przepisy na wiele innych niezapomnianych, podniebnych podróży.

Nauczymy Was praktycznej wiedzy jak tanio przemieszczać się po świecie. Przeanalizujemy “indywidualny przypadek” każdego uczestnika warsztatów – zapytanie dotyczące wybranej destynacji na świecie i postaramy się spełnić jego marzenie o taniej wyprawie! Będziemy badać sezony lotnicze i analizować kiedy, w jakiej porze roku się wybrać w jaki rejon świata, ze względu na najczęściej statystycznie pojawiające się ciekawe oferty. Chcemy dać wam wędkę, a nie rybę. Dzięki czemu po naszych 6-cio godzinnych warsztatach będziecie potrafili zaoszczędzić kilkaset złotych a czasem i kilka tysięcy (!!!) samodzielnie wyszukując atrakcyjne cenowo połączenie lotnicze. Nasza praca na warsztatach będzie bardzo praktyczna. To nie będzie wykład. To będzie przekładanie zdobywanej wiedzy na bieżąco na praktykę, na życie!

Program -> http://lowcylotow.pl/portfolio-view/tanie-latanie/
Zapisy -> http://lowcylotow.pl/zapisz-sie/

KIEDY: 13 września 2014 (✈ sobota).
GDZIE: MOMO, ul. Szewska 2, Poznań.
CZAS trwania: od 11:00 do 17:00.
KOSZT: 149 PLN.

Niezbędny sprzęt...

Read More