„Pojechane podróże” Klub Podróżnik Warszawa

23.04.2012, godz. 19:00 w Klubie Podróżnik

Zapraszamy na pofestiwalową promocję książki „Pojechane podróże”. Będzie to spotkanie z autorami tej wyjątkowej książki „Trzech Żywiołów”: Ryszardem Czajkowskim, Jackiem Szymczakiem, Kasią Gembalik, Mikołajem Golachowskim, Tomkiem Grzywaczewskim, Jarkiem Kuźniarem, Kasią Mazurkiewicz, Piotrkiem Trybalskim i Markiem Tomalikiem.

„To przede wszystkim dobre czytadło,

nie tylko dla ludzi z podróżniczych

czy eksploratorskich środowisk”.

Marek Tomalik

17 podróżników – to autorzy i bohaterowie książki, których relacje ubarwiają życie i dają impuls do realizacji własnych marzeń. Są bezkompromisowi, prawdziwi z krwi i kości. Różni ich wiek, wykonywany zawód, kierunek i sposób podróżowania, ale łączy jedno – pasja odkrywania świata.

Zebrane w książce historie dotyczą tras pokonanych przez gości Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Marek Tomalik – duch opiekuńczy i pomysłodawca zaprosił do projektu autorów najciekawszych wypraw ostatnich lat.

Intrygujące, zwariowane podróże po całym świecie. W tomie znajdują się opowieści m.in. o wyprawach rozklekotaną, barwną ciężarówką z Pakistanu do Warszawy, traktorem do Argentyny, motorem przez Szlak Jedwabny i wiele innych przygód!

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły niesie ze sobą emocje,  które jednak po zakończeniu kolejnej edycji ustają. Pomysł tej książki to próba zatrzymania w czasie i wskrzeszania prawdziwych, niesamowitych historii.

 

AUTORZY POJECHANYCH OPOWIEŚCI:

Ryszard opisał wyczynowy przelot „antkiem”, jednosilnikowym dwupłatowcem AN-2,  z Bełchatowa do Bukawu (Kongo), z wieloma międzylądowaniami po drodze. W wieku niemal osiemdziesięciu lat – nadal realizuje swe podróżnicze marzenia. W tym sensie jest nadal młody, upływ lat nie wpływa na stan ducha.

Podobnie Ania Czerwińska, najwybitniejsza z żyjących polskich himalaistek. Dała pokaz odwagi, ale i zimnej krwi w spotkaniu z Maoistami w Nepalu. Nieprawdopodobna historia…

Kasia Gembalik to chyba najmłodsze pokolenie szalonych podróżników, z własnym, niebanalnym pomysłem. Wraz z Mikołajem Książkiem – wbrew wszystkiemu i wszystkim  – przejechała z Quetty do Warszawy kolorową jak jej marzenia pakistańską ciężarówką. Bez hamulców, także w sensie dosłownym.

Marcin Obałek ‘Kaktus’ też dał upust fantazji, wybierając się w podróż po Ameryce Południowej traktorem.

Mikołaj Golachowski zweryfikował uczucia do antarktycznych ssaków w ich naturalnym środowisku.

Tomek Grzywaczewski przedstawił nowoczesną, niepomnikową lekcję patriotyzmu – epicką podróż śladami polskich uciekinierów z sowieckiego łagru (1941 r.), spod Jakucka do Kalkuty, przez jedne z najbardziej niegościnnych rejonów naszej planety.

Jarek Kuźniar odkrywa przed nami swe rozczarowanie Marokiem.

„Frycowy” rachunek sumienia swoich pierwszych podróżniczych zmagań na trasie do Indii i Nepalu czyni Robb Maciąg.

Jarek Sępek, skądinąd bardzo spokojny jegomość, zabiera na afrykańską wojnę.

Arek Ziemba prowadzi swój rower sobie tylko znanymi bezdrożami Madagaskaru.

Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie porywają  nas na zimowy trekking w dawnym himalajskim królestwie Zanskaru.

W równie bajkowe klimaty, zupełnie nieznanych „białemu” terenów Sierra Nevada w Kolumbii, wciągają nas Claudia Cardenas i Dominik Bac.

Jacek Szymczak wkręca nas filmowo w podwodny, fantasmagoryczny świat.

Piotr Ganczarski relacjonuje motocyklową wyprawę Jedwabnym Szlakiem – pod patronatem Klubu Podróżników 3 Żywioły.

Marta Owczarek i Bartek Skowroński to podróżnicy zawsze głodni wrażeń i nie tylko – piszą o swoich fascynacjach przez pryzmat tego, co w trasie dookoła świata zastali na talerzu.

Piotrek Trybalski zdradza najśmieszniejsze szczegóły swej podróży lądem do Indii. Żywiołowo, odlotowo, na luzie.

Marek Tomalik wspomina tasmańską przygodę sprzed wielu lat.

za pomocą » „Pojechane podróże” Klub Podróżnik Warszawa.