książki: LADY AUSTRALIA – Marek Tomalik

Lady Australia - marek Tomalik

Rzecz o Australii, o jej Duchu, o jej Ruchu, o Śnieniu, o Lśnieniu. Być może o sednie sprawy. Także o tym, co się dzieje, kiedy z zewnątrz wchodzi się w ten świat. Dominują obrazy, tekst muska zakamarki, sugerując także dźwięki. Kluczem do drzwi percepcji jest William Blake. Duchami muzycznymi, prowadzącymi przez kolejne rozdziały fotoplastykonu, są: Hugo Race, Arvo Pärt, Jacek Kaczmarski, Ulver, Keith Jarrett, Erik Satie, Grinderman, rdzenni muzycy aborygeńscy, Geoffrey Gurrumul Yunupingu i Ankh. Przeglądając, czytając, warto sięgnąć po te dźwięki albo przywołać je z pamięci. Świetlistej drogi w Krainie Snów (Dreamtime). 

Marek Tomalik
To już trzecia książka Marka o wielkim wspaniałym kontynencie na południu globu. Inna tym razem historia, bardzo osobista, klimatyczna. W swoisty sposób w chaosie opowieści wyłania się  jasno opisany obraz tej niesamowitej ziemi. Jeśli jeszcze okrasisz sobie to muzyką, zasugerowaną przez autora, bo bez niej ta podróż nie ma pełnego smaku, to odkryjesz, że czytać można też inaczej.
Polecam.
Andrzej Wnęk

To jest książka dla tych, którzy tam byli, czyli dla mnie. Widzę miejsca, które odwiedziłem. Ja tam byłem, ja to widziałem. Mogę porównywać. To jest książka dla tych, którzy marzą o podróży do Australii. Ułatwi im wiele decyzji. Marek ma łatwość pisania. Lekkie pióro. Jest szczęściarzem, bo widział więcej… Zazdroszczę mu i gratuluję. A Czytelnikom interesującym się Australią polecam. Czytać i oglądać koniecznie

Marek Niedźwiecki (Trójka)

 

Lady Australia - marek Tomalik