Category Archiwum

Ziemba z Dzikiego Magadaskaru w Poznaniu

18 marca 2013 o 19:00

Zapraszamy na podróżnicze wydarzenie w Poznaniu.
Zawita do nas Arek Ziemba – podróżnik nie byle jaki. Przyjaciel Klubu Podróżnik i propagator prawdziwych wypraw.

Pretendent do prestiżowej nagrody podróżniczej Travelery przyznawanej co roku przez National Geographic.

Arek Ziemba i Zbigniew Sas powrócili z kolejnej wyprawy na Madagaskar. Pod koniec XIX w. angielski badacz L.H.Ransome podjął próbę zbadania kompletnego biegu rzeki Antanambalana. Nie dokonał tego, bo przeszkodą okazały się ukryte w górzystej dżungli wodospady. Arek i Zbyszek wnikliwie zajęli się przygotowaniem ataku na rzekę. Studiowali mapy, zdjęcia satelitarne, trenowali elementy wspinaczki. Podczas swej kolejnej wyprawy na Madagaskar podróżowali nurtem rzeki od jej źródeł aż po ujście. Pieszo wodami górskiego strumienia płynącego przez niezamieszkałą dżunglę. Gdy nurt był już silniejszy, płynęli tradycyjną malgaską dłubanką. Zjazdy na linach umożliwiły poznanie odcinka, gdzie wody rzeki w piekielnych rynnach szukają najkrótszej drogi z gór na niziny. Dżungla jest tam po dziś dzień dziewicza, a w wodzie leniwy żywot pędzą kilkumetrowe krokodyle.

Zapraszamy serdecznie na Woźną 13 A w Poznaniu do Plecaka

Przy ...

Read More

NA POŁUDNIU INDII

w poszukiwaniu słonia

17 marzec 2013, godz. 16:00

Moc kolorów, szaleństwo zapachów i smaków, tysiące przyjaznych twarzy oraz różnorodność wierzeń – to Indie, cel kolejnej wyprawy Klubu Nomadów. Przewodnikami po południowej części kraju będą Renata oraz Denis, którzy z dziećmi podążali wzdłuż wybrzeża Morza Arabskiego szukając słoni.

Read More

Gdzie diabeł nie może, tam Polaka pośle! (wyprawa rowerowa na Saharę i do Maroka)

26 marzec 2013, godz. 19:00 O wyprawach rowerowych na Saharę i do Maroka oraz oglądaniu świata z wysokości siodełka opowiedzą Zosia i Jacek z United Cyclists. Będzie dużo o wolności, jaką daje podróżowanie rowerem. Ale też o walce ze sobą i z wyboistymi bezdrożami Sahary. Trochę o upałach po 60 stopni i szukaniu cienia tam, […]

Read More

Festiwal Podróżników ROZJAZDY 2013 – Rybnik (23-24 marca 2013)

23.03-24.03.2013, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach – Rybnik ul. 1 Maja 91B Poszukując skarbów, z czekanem, rowerem, w głąb ziemi, z płetwami, pieszo… i w różowych rękawiczkach! Będzie to już piąta edycja festiwalu. Tradycyjnie zjadą do Rybnika niesamowici i ciekawi podróżnicy. Z Anną Jaklewicz, autorką książki: „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta” […]

Read More

W tajnej służbie Jego Królewskiej Mości. Izydor Affaita – niedoceniony architekt polskiego baroku.

21 marzec 2013, godz. 19:00 Zapraszamy na kolejną serię spotkań Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie. 21 marca Marcin Tysler przedstawi nam temat pt. ” W tajnej służbie Jego Królewskiej Mości. Izydor Affaita – niedoceniony architekt polskiego baroku.” Więcej szczegółów o wykładzie już w najbliższym czasie.   Tweet

Read More

25 000 mil w Nowym Świecie. W Imperium Inków (Peru)

19 luty 2013, godz. 19:00

Tym razem zapraszamy na podróż nie tylko geograficzną. Postaramy się zabrać was na wyprawę w czwarty wymiar, wprost do owianego mityczną mgłą imperium czcicieli słońca. Powędrujemy wąskimi szlakami Andów, aby dotrzeć do ostatnich mieszkańców Peru, których życie nie różni się niczym od tego, które wiedli ich przodkowie, gdy w odległej Cajamarce biały diabeł o przedziwnym nazwisku Pizarro masakrował legiony cesarza Atahualpy. Po tym gdy wydostaniemy się już z dolin Vilcabamby i Apurimac, pospacerujemy wąskimi uliczkami Machu Picchu, Choquequirao, udamy się do stolicy imperium Inków Cuzco. Pożeglujemy po błękitnych wodach jeziora Titicaca, odbędziemy lot nad tajemniczymi liniami zostawionymi przez enigmatyczną cywilizację na płaskowyżu Nazca, odwiedzimy grób wielkiego konkwistadora Francisco Pizarro w katedrze miasta, które sam założył – Limie, obecnej stolicy Peru.

Read More

Wykład SKPT – „(Nie)spełniona wizja?

Jak będziemy mieszkać w 2000 roku (1871) Jerzego Kadena”

21 luty 2013, godz. 19:00

Zapraszamy na kolejną serię spotkań Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie. 21 lutego Agnieszka Szypulska przedstawi nam temat pt. „(Nie)spełniona wizja? Jak będziemy mieszkać w 2000 roku (1871) Jerzego Kadena”. Projekcja i rozmowa. Więcej szczegółów o wykładzie już w najbliższym czasie. 

Read More

40 nocników w Brazylii

40 nocników w Brazylii – szukając Polski na końcu świata

20 stycznia · · Miejsce wykonania: Klub Podróżnik Warszawa

Brazylia, a w zasadzie jej mały fragment – zdobyty! Wczoraj Klub Nomadów spotkała się po raz kolejny by podziwiać daleki świat i nabywać wiedzę, jak go ugryźć z dzieckiem u boku. Karolina i Janek Lenczowscy poprowadzili nas drogą między wybrzeżem a górami, nie skąpiąc zdjęć i filmów z bujnej przyrody i…odwiedzin u rodzin mieszkających w Brazylii, a którym Mazurek Dąbrowskiego nadal w sercu gra. Na zakończenie spotkania, oprócz losowania nagród zebranych czekała niespodzianka – yerba mate – popularny w Brazylii napar, przyrządził rodowity Brazylijczyk , Alessandro, ucząc nas jednocześnie, jak tak naprawdę powinno się zaparzać „yerbę”.

40 nocników w Brazylii - szukając Polski na końcu świata

za pomocą 40 no...

Read More

Wykład SKPT

– „(Nie)spełniona wizja? Jak będziemy mieszkać w 2000 roku

21 luty 2013, godz. 19:00

Zapraszamy na kolejną serię spotkań Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie. 21 lutego Agnieszka Szypulska przedstawi nam temat pt. „(Nie)spełniona wizja? Jak będziemy mieszkać w 2000 roku (1871) Jerzego Kadena”. Projekcja i rozmowa.

Więcej szczegółów o wykładzie już w najbliższym czasie.

Read More