Góry Księżycowe i Goryle – Afryka – KP Warszawa

Wyprawa na Czarny Ląd: Góry Księżycowe i Goryle – 09.02.2012 godz 19:00

Oto garść informacji, o tym co nas czeka… Oddajmy głos naszej podróżniczce, z którą spotkamy się już w ten czwartek:

„Podróże, a głównie dalekie wyprawy górskie są od kilku lat moją największą życiową pasją. Wyjazd do Ugandy i Rwandy był jednym z najbardziej niezwykłych jakie odbyłam, ze względu na ogrom i różnorodność wrażeń.

Z jednej strony gorący afrykański klimat, a z drugiej trudna przeprawa przez bagna i wspinaczka po lodowcu, wszystko po to, by zdobyć trzeci najwyższy szczyt Afryki – Margherita Peak 5109m n.p.m., znajdujący się w tzw. Górach Księżycowych.

Równie niesamowitym doświadczeniem było spotkanie z ostatnimi żyjącymi na wolności gorylami górskimi, które zamieszkują góry Virunga w Rwandzie. Będąc w tym tajemniczym miejscu, czułam się niemalże jak na planie filmu „Goryle we mgle”. Trafiłam w sam środek stada tych wielkich człekokształtnych i miałam okazję przyjrzeć się im z bliska, dzieliły nas niecałe 2 metry.

Z wykształcenia jestem artystą grafikiem dlatego podczas moich ekspedycji robię tysiące zdjęć, by ten niezwykły klimat zabrać ze sobą. Cały czas ścierają się we mnie trzy żywioły: podróżowanie, góry i fotografia. Najlepiej czuję się, kiedy jestem „w drodze” lub w mojej głowie kiełkuje jakiś pomysł i zaczynam planować kolejną wyprawę… Anna Krypa”Zapraszamy!

za pomocą Klub Podróżnik Warszawa.

[facebook][/facebook]