25.000 mil w Nowym Świecie cz. II KP Wa-wa

23.02.2012 g. 19:00

Podróż przez całą Amerykę Południową, cz. II

Tym razem, opuściwszy Amazonię brazylijską, wspólnie odkryjemy jak prezentuje się kraj kawy od strony cywilizacyjnej. Szybko przejedziemy największe miasta jego północno wschodniego regionu – Fortalezę, Natal i Recife. Odwiedzimy pierwszą stolicę imperium portugalskiego, swego czasu potężne i jedno z najważniejszych miast świata Salvador de Bahia, lecz przede wszystkim przespacerujemy się ulicami miasta, które zdążyło już przejść do legendy.

Odkryjemy Rio de Janeiro, metropolię dumnie nazywaną przez swoich mieszkańców Cidade Maraviliosa, czyli cudowne miasto. Lecz nie tylko spędzimy nasz czas na plażach Copacabany, czy Ipanemy. Spróbujemy odkryć także mroczną stronę byłej brazylijskiej stolicy. Wejdziemy do świata nieznanego z katalogów biur podróży. Zamieszkamy w faveli, zwiedzimy ten fenomen brazylijskiej urbanistyki i kultury. Przyjrzymy się wszelkim patologiom, które są tu produkowane.

Opowiemy historię niewątpliwego piękna, radości, które na co dzień na tym odległym skrawku świata muszą konkurować z przemocą. Niejednokrotnie będziemy wsłuchiwać się w rytmikę ukochanych nut samby i miarowy takt lufy karabinu wypluwającej kolejne pociski.

Na koniec wraz z mieszkańcami Rio, zapomnimy o blaskach i cieniach dnia powszedniego i oddamy się magii karnawału. Obalimy powszechne w Europie mity i przekonamy się, czym owo święto jest dla kanarkowego serca Brazylijczyka.

Zapraszamy!

za pomocą » 25.000D mil w Nowym Świecie, czyli podróż przez całą Amerykę Południową, cz. II Klub Podróżnik Warszawa.

 

[facebook][/facebook]